چاپ تراكت , او‌لين و به نسبت كم هزينه‌ترين روش‌ تبليغاتي است كه مورد تعيين صنعت هاي متعدد تجاري قرار گرفته است . هريك از ما بارها و بارها در مكان‌هاي مختلف با اين برگه‌هاي جالب تبليغاتي روبرو شده‌ايم . ولي چرا بعضا از آنان به جاي بدل شدن به يك دليل اصلي در فروش , راهي زباله‌دان‌ها مي‌شوند؟ هر تراكت با دربرداشتن چندين گزاره , تصوير بي آلايش و چاپ و توزيع به صورت معمولي به يك ابراز تبليغاتي براي كسب‌و‌كار تبديل نخواهد شد .

 

واضح است كه با دور انديشي از اصول درست تنظيم و توزيع مي‌توان با خيال و خاطر راحت به‌اين مدل بازاريابي توليدها و سرويس ها پرداخت . به اين ترتيب ما در‌اين مقاله به بررسي نكات با اهميت در پباده سازي , چاپ و پخش تراكت ها مي پردازيم .

1 - مراحل تهيه و تنظيم و توزيع درست تراكت

 

تراكت‌ تحت عنوان يكي ابزارات تبليغاتي , فرآيندي را در تهيه و تنظيم , چاپ و پخش به خويش اختصاص مي دهد . هر چه ميزان شناخت با اين پروسه كامل‌تر باشد نتيجه‌اي كه نتايج مي‌شود مطلوب‌تر خواهد بود .

 

نكته‌اي كه پس از پباده سازي تراكت و چاپ آن مورد دقت جاي‌دارد چگونگي پخش درست آن همراه با برنامه‌ي از پيش رقم خورده شده‌است . مراد از برنامه‌ريزي , بررسي مورد ها مهمي است كه به صورت بي واسطه در تعامل با گونه كسب‌و‌كار ميباشد . مواقعي همچون شناسايي بازار انگيزه , مكان و روش درست پخش تراكت متناسب با جور كسب‌و‌كار . همينطور داشتن يك جدول زمان‌بندي‌ شده جهت پخش تراكت ها به صورت مداوم نكته‌ي موءثر ديگري خواهد بود .

در بعضا مورد ها ممكن است اخذ برخورد مورد توقع پاره اي زمان‌بر باشد ولي بايستي به ياد داشت كه يك تراكت حرفه‌اي بعد از گذشت وقتي كوتاه , شما‌را به انگيزه مورد نظرتان از اين تبليغات خواهد رساند . از مزاياي تبليغات مداوم به‌اين صورت , اين است كه با هربار چاپ تراكت و پخش آن مي‌توان بازخوردهاي قبل را بهبود داد .

 

نكته‌ي پايان در مراحل توزيع يك تراكت تعيين شخصي است كه قرار است اين برگه‌هاي تبليغاتي به دست وي سپرده شود . شخصي كه‌اين مسئوليت را بر عهده دارااست نقش مهمي در اثربخش بودن تبليغات ايفا ميكند . به اين ترتيب خوبتر است از هوش و مهارت‌هاي حرفه‌اي برخوردار باشد .

 

2 - آشنايي مخاطبين انگيزه

 

يكي موردها زياد مهمي كه در پباده سازي , تهيه و تنظيم و پخش تراكت مي بايست در اوليت بررسي قرار گيرد شناسايي مخاطبين و بازار انگيزه متبوع با اعتنا به جور كسب‌و‌كار است . هرچه درين مبحث با توان بيشتري پيش برويد بدون شك فيض مطلوب‌تري نتيجه ها مي‌شود . در فرايند آشنايي مخاطبين متبوع مي‌بايست مواقعي همچون سختي سني و جنسيت مخاطبين را در هردو مورد تنظيم و پخش درست تراكت در حيث گرفت . در‌اين حالت توجه اضطراري درباره با استعمال از توناژ رنگي درست , تصاوير و مطالب نوشته شده در تراكت و همينطور مكان مطلوب پخش آن توليد مي گردد .

براي مثال تبليغات تراكتي براي آموزشكاه برگزاركننده كلاس‌هاي كنكور در حوالي مدرسه ها براي مخاطبيني كه به‌اين قضيه نياز دارا هستند مضاعف كاربردي خواهد بود . عكس اين فعاليت هم مي تواند واقعه بي‌افتد ; براي مثال تبليغات يك آرايشگاه پر اسم و رسم زنانه براي كودك ها و مردان هيچ جذابيتي نخواهد داشت .

 

عدم اعتنا به جامعه‌ي مخاطبين متبوع , علاوه بر اتلاف زمان و هزينه‌ , نتيجه‌‌ي مطلوبي نيز به‌دنبال نخواهد داشت .

3 - مكان و زمان مطلوب پخش تراكت

 

توزيع تراكت در حين و مكان نامطلوب قادر است به راحتي سبب ساز به تلف‌شدن آن گردد .

براين اساس براي داشتن نتيجه‌ي متبوع خوب تر است كه در بالا زمان و محل متناسب با دسته كسب‌و‌كار با دقت به حضور اشخاصي كه ميتوانند به مشتري‌هاي حقيقي وواقعي بدل شوند را به صدق بررسي كرد .

به طور نمونه پخش تراكت براي بازاريابي مشاغلي همچون رستوران و سوپرماركت به اندازه‌ي شغل ها تخصصي و مهندسي مشقت بار و محدوديت ندارند و حتي بازاريابي محلي و در مكاني در حدود خويش را اقتضا مي‌نمايند . از سوي ديگر در‌حالتي كه جهت بازاريابي يك مزون از تبليغ و پخش تراكت به صورت خودرو به خودرو استعمال شود , حتي‌د‌ر صورت قبول رانندگان , ممكن است تحت عنوان يك صفحه بي‌مصرف تلقي شده و بدور انداخته شود چون به دست مخاطب مطلوب خويش نرسيده است .

 

در كنار اهميت مسئله محل مطلوب پخش يك تراكت , زمان تبليغات هم حياتي بوده و با گونه كسب‌و‌كار ارتباط مستقيمي دارااست . به صورت مثال براي يك قاليشويي , شايسته ترين زمان تبليغات بهار و فصل تابستان خواهد بود و مطمئنا حيث بيشتري را نسبت به فصول بارندگي به خويش جلب مي نمايد .

 

 

4 - روش‌هاي متعدد پخش تراكت

 

تراكت‌هاي تبليغاتي به صورت معمول با چند روش مختلف پخش و توزيع ميگردند . از جمله آنها مي‌‎توان به موراد تحت اشاره نمود .

 

پخش تراكت در ميان عامه مردم در معابر و نمايشگاه‌‎ها

چسباندن تراكت در معابر , درب منازل و مغازه‌ها

پخش تراكت به صورت اتومبيل به اتومبيل

پخش تراكت در سازمان‌هاي تجاري و شركت‌ها

جهت استعمال از هريك از روش‌هاي مذكور بايستي به دسته كسب‌و‌كار و مخاطبين متبوع دقت داشت .

 

 

 

در ادامه‌ي اين مقاله , ديگر نكات مهمي كه در پباده سازي و چاپ يك تراكت داراي اهميت ميباشند را ابلاغ مي كنيم .

 

 

5 - جلب دقت مخاطبين با عبارات پر رنگ و روشن

 

همان گونه كه پباده سازي و ظواهر يك تراكت ميتواند در ديد نخستين مورد دقت قرار گيرد مدل عبارات و چگونگي به كارگيري از آنان هم به به عبارتي ميزان اساسي و تاثيرگذار خواهد بود .

 

به صورت نمونه به كارگيري از واژه و كلمه “ شما ” با گاز اين احساس را براي مخاطب توليد ميكند كه مستقيما با وي كلام ميكنيد . در اين‌حالت دقت اشخاص بيشتر جلب شده و پيرو شنيدن حرف آخرين شما درباره با سود و بهره نتايج از استعمال از مال و سرويس ها مندرج در تراكت تبليغاتي خواهند بود .

عنوان به فعاليت رفته در يك تراكت از تاثير متعددي برخوردار‌است چرا‌كه اساسا شما چندين ثانيه بيشتر جهت جلب دقت مخاطين نداريد . به اين ترتيب استعمال از لغات واضح و ديدني همراه با عنوان پررنگ مي تواند زياد شايان توجه باشد .

 

يك كدام از ترفندهاي اثرگذار در مبحث درج مطالب در تراكت , دوري از جملا‌ت مشقت بار و جايگذاري توضيحات معمولي و كوتاه در زمينه ي مزاياي توليدات و سرويس ها است .

 

 

6 - اهميت فراخوان و تيتر حساس

 

تراكت‌‌ها نسخه‌ي بزرگ‌تر كارت ويزيت نبوده و انگيزه ديگري را با خويش به همراه دارا‌هستند . اينكه در اولِ تراكت خويش از چه تيتر و تيتري به كار گيري مي‌‌شود در بازاريابي زياد تعيين‌كننده خواهد بود .

 

بعضي اوقات يك گزاره مطلوب در تيتر مي تواند چنان تاثيري در تبليغات داشته باشد كه مشتريان بالقوه را به مشتريان حقيقي و واقعي بدل نمايد . اين جمله ها نقش به عبارتي فراخوان و دعوت مشتريان به كار ( خريد ) را ايفا مي‎‌كنند . به عنوان مثال با نهادن جمله‌اي مختص يا اين كه داده ها تماس خويش در كنار بيانيه‌اي , مخاطبين را به مشاهده‌ي وب‌سايت و تماس با خويش تشويق نمائيد . اين پاراگراف قادر است هرآن‌چيزي باشد كه متناسب با كسب‌و‌كار شما است .

قابل ذكر است كه‌اين دسته جملا‌ت خوبتر است به نوعي ابلاغ شوند كه به مشتريان اين شم را انتقال دهند كه براي شما زياد گرانبها مي باشند و شما ممنون پيشنهاد و خريد آنان مي‌باشيد .

 

براي دستيابي به پاراگراف مطلوب مي‌توان از سوال ها شبيه تحت ياري گرفت ;

 

به مخاطبي كه براي اولين دفعه است با كمپاني و كسب‌وكار شما آشنا مي شود چه مي توانيد بگوييد تا اورا جذب خويش نموده و در وي تصميم به برقراري رابطه با خويش را توليد كنيد؟


منبع: خانه طراحان سام

 

نوشته شده توسط يكتا | ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷:۵۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بزرگ ترین مرجع قالب وبلاگ طراحی سایت سیستم مدیریت آگهی